Archiv článků

V Rakousku se čtyřměsíčním zpožděním odstartuje formule 1

S téměř čtyřměsíčním zpožděním a bez fanoušků odstartuje nedělní Velkou cenou Rakouska mistrovství světa formule 1. Kvůli pandemii koronaviru zatím bylo zveřejněno jen osm závodů upraveného kalendáře a ze stejných důvodů bude šampionát provázet řada bezpečnostních opatření.

Sport / 2. 7. 2020 / (čtk)
Slavný John Wayne přišel o letiště

Kalifornští demokraté z okresu Orange County schválili rezoluci, která požaduje odstranit jméno ve své době hvězdného herce Johna Waynea z názvu mezinárodního letiště a všechny další připomínky na něj. Důvodem je údajné Wayneho rasistické smýšlení, které signatáři dokládají hercovými výroky z jednoho rozhovoru pořízeného v 70. letech minulého století. Informovala o tom agentura AP.

Ze světa / 2. 7. 2020 / (ava, čtk)
Bez »králíkáren« bychom neměli kde bydlet

Od 50. let minulého století do roku 1995 bylo v Česku postaveno zhruba 80 000 panelových domů s 1,2 milionu bytů, ve kterých žijí asi tři miliony obyvatel. Byly stavěny v rámci centrálně řízené bytové výstavby, která byla z velké části zajišťována bytovými družstvy. V rozhovoru s ČTK to uvedl ředitel metodického odboru Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) Martin Hanák. Názory na panelové domy se různí, uspokojit poptávku po bydlení bez panelových sídlišť si ale podle něj nelze představit.

Ekonomika / 2. 7. 2020 / (ici)
Antivirus zafungoval, ale malér se teprve blíží

Ministerstvo práce a sociálních věcí bilancovalo výsledky programu Antivirus, hlavního sociálního nástroje vlády během koronavirové krize. Podle ministryně Jany Maláčové (ČSSD) měl program obrovský úspěch. Zamezil podle ní půlmilionové nezaměstnanosti a zachránil každé čtvrté pracovní místo. V Praze každé třetí.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (ste)
Občané Prahy 3 brání »Koněvku«

S velkou vlnou nevole se setkal nejnovější návrh na přejmenování Koněvovy ulice na pražském Žižkově, který se v současnosti neúspěšně snaží zpopularizovat starosta Městské části Praha 3 Jiří Ptáček z TOP 09.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (za)
Čím dále více lidí ví, co je fairtrade

Znalost známky Fairtrade vzrostla mezi občany třikrát, ze 16 na 58 procent. Vyplývá to ze závěrů výzkumu agentury Median, který zpracovala v květnu a červnu pro společnost Fairtrade Česko a Slovensko.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (za, mh)
Na výstavu fotografií Jovana Dezorta

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy vystavuje do 30. srpna ukázky díla světoznámého fotografa Jovana Dezorta. Výstava (na snímku) vznikla ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy.

Kultura / 2. 7. 2020 / (zs)
Královec měl ve finále poháru podle komise vyloučit Frýdka

Fotbalisté pražské Sparty měli dohrávat středeční finále domácího poháru MOL Cupu v Liberci bez vyloučeného Martina Frýdka. Podle komise rozhodčích mu měl sudí Pavel Královec v 31. minutě za šlápnutí na záložníka Slovanu Tomáše Malinského udělit červenou kartu.

Sport / 2. 7. 2020 / (čtk)
Každý pomník je mementem své doby Rozhovor Haló novin s pražským průvodcem a členem výboru Asociace průvodců ČR Miroslavem Prokešem

Jak průvodci a průvodkyně turistů prožili mimořádná koronavirová opatření? Čím jste se zabývali?

Rozhovory / 2. 7. 2020 / Monika HOŘENÍ
Miliony ohrožených dětí

Miliony jemenských dětí se mohou ocitnout na pokraji hladomoru kvůli poklesu humanitární pomoci v době pandemie. K jejich záchraně je zapotřebí finanční pomoci ve výši zhruba půl miliardy dolarů. Dosud se však podařilo zajistit ani ne polovinu této částky. Podle zpravodajského webu BBC to v pátek publikované zprávě oznámil Dětský fond OSN (UNICEF).

Ze světa / 2. 7. 2020 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.