Archiv článků

Kafkárna jako vyšitá!

Nejmenovaný fotograf, prý slavný, který v hluboké totalitě vystudoval protekční FAMU, se nechal slyšet, kterak přežil karanténu: »V hluboké totalitě byla Praha podobně prázdná a tichá jako za koronaviru. Na rozdíl od opravené a komerční současnosti se mi líbila její kafkovská atmosféra, i když s estébákama za každým rohem.«

Publicistika / 27. 5. 2020 / Karel SÝS
Jakou cenu má život lékaře (nebo člena zdravotnického personálu)?

Šok a vztek. Nanejvýš ještě smutek. Proč? V neděli 17. května zaznělo v televizních zprávách, že zdravotní pojišťovny neproplácejí preventivní testy na koronavirus u nově přijímaných pacientů. Jak zaseknutá gramofonová deska mluvčí zdravotních pojišťoven unisono prohlašují, že tyto testy nemohou proplácet vyjma případů, kdy nový pacient prokazatelně představuje nositele nákazy. Protože to (údajně) není nařízeno vládou, potažmo ministrem zdravotnictví - ten to mimochodem vzápětí potvrdil, nemocnice si tak testy platí samy.

Publicistika / 27. 5. 2020 / Vladimír SEDLÁČEK
Rodí se opět nový stavební zákon

Nový stavební zákon, který má výrazně urychlit a zjednodušit povolování staveb, půjde ve čtvrtek do legislativní rady vlády. Ta ho má projednat během léta, v září by měl jít do Sněmovny.

Zpravodajství / 27. 5. 2020 / (ng)
Vláda jednoho muže

Jak jinak nazvat současnou vládnoucí garnituru, které vévodí hejtman Čunek a která se jako černý mrak vznáší nad Zlínským krajem. Pod taktovkou tohoto muže je Zlínský kraj rozebírán šroubek po šroubku.  Veřejné finance plynou kdoví kam a kdoví komu. Nad touto chobotnicí, která proplétá chapadla Zlínským krajem, by zaplesalo srdce nejednoho autora detektivek.

Publicistika / 27. 5. 2020 / Eva BADINKOVÁ
Talentovaná dívka

Indický národní cyklistický svaz pozval na sportovní testy patnáctiletou Indku, která dokázala na kole dopravit svého otce i jeho zavazadla domů z jeho pracoviště u Dillí.

Ze světa / 26. 5. 2020 / (čtk)
Starosta za ODS zatajil majetek

Starosta středočeských Milovic Lukáš Pilc (ODS) si s dodržováním platných zákonů hlavu příliš neláme. Na základě výzvy zastupitele za KSČM Zdeňka Milaty byl donucen přiznat majetek, který dosud jako veřejný funkcionář tajil.

Regiony / 26. 5. 2020 / (zzm)
Komunisté prosazují projekty proti suchu

Poslanecký klub KSČM bude nadále prosazovat řešení vodních poměrů v České republice v boji proti suchu. Prioritou číslo jedna bude zahájení výstavby vodního díla Hanušovice v Olomouckém kraji. Novinářům to ve Sněmovně řekl předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

Zpravodajství / 26. 5. 2020 / (ku, jad)
Hranice se otevírají

Od 27. 5. 2020 budou moci Češi, Slováci a Maďaři mezi zeměmi cestovat bez nutnosti předložení negativního testu na onemocnění COVID-19 a bez karantény, pokud se vrátí do své země do 48 hodin.

Zpravodajství / 26. 5. 2020 / (ste)
Tržby za léky vzrostly o víc než pětinu

Tržby z prodeje registrovaných volně prodejných léků v České republice stouply v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 21 procent na 5,5 miliardy korun. Volně prodejný segment celkem, který kromě nich zahrnuje také hygienické produkty, zdravotnické prostředky, doplňky stravy a dětskou výživu prodávané v lékárnách, vzrostl během prvních tří měsíců roku proti stejnému období loni o 19 % na více než 6,7 mld. Kč.

Ekonomika / 26. 5. 2020 / (ici)
Imunizace narušena

Pandemie nemoci COVID-19 v desítkách zemí světa narušuje imunizaci proti chorobám, jako jsou záškrt nebo spalničky, což by mohlo ohrozit zdraví zhruba 80 milionů dětí ve věku do jednoho roku.

Ze světa / 26. 5. 2020 / (čtk)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.