Nové cesty propagace KSČM

Okresní konference KSČM v Náchodě, ve stranicky nejmenší okresní organizaci Královéhradeckého kraje, byla připravena na druhou lednovou sobotu.

Do sídla náchodského OV KSČM, tzv. domečku, se sjeli kromě delegátů hosté – krajská předsedkyně KSČM Věra Žižková, místopředseda ÚV KSČM Václav Ort a poslanec Zdeněk Ondráček. Všichni vystoupili i v diskusi.

Dlouholetá předsedkyně OV Soňa Marková ve zprávě posoudila uplynulé dva roky a nastínila cesty příští kampaně pro krajské volby i změny ve stylu práce KV. Poděkovala aktivním členům a tajemníkovi Jiřímu Žočkovi, na němž leží velká část stranické práce okresu. Do dalšího období ve zprávě podpořila V. Filipa na post předsedy ÚV KSČM a předsedu klubu poslanců by podle svých slov neměnila.

Delegáti zvolili Soňu Markovou opět za členku ÚV KSČM, podpořili ji na funkci krajské předsedkyně i jako vedoucí kandidátku pro krajské volby 2020. Dále zvolili kandidáty do krajského zastupitelstva, složení okresních orgánů a delegáty na krajskou konferenci i sjezd.

Na jednání se rozeběhla živá diskuse, v níž se tříbily názory a vysvětlovala stanoviska k připravovanému XI. sjezdu KSČM, diskutovalo se, proč se úsilí ve volební kampani do EP nepovedlo přetavit do více hlasů pro KSČM. Diskutující připomněli, že veřejnost si myslí o ANO, že je vlastně nová komunistická strana, že cesta k občanům vede například i přes práci v komisích místní samosprávy nebo v založení občanského spolku pro prosazení důležité záležitosti – zde pro obchvat Náchoda. Zdeněk Ondráček upozornil na úskalí poslanecké práce a rizika vnitřní bezpečnosti státu. Věra Žižková rozebrala závažnost krajských voleb a sestavení kandidátky, rovněž zmínila cesty agitace KSČM prostřednictvím internetu.

(vha)

FOTO – Mirka VOHRALÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.6, celkem 29 hlasů.

(vha)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.