Eurovize bude. Na síti

Evropská vysílací unie (EBU) chystá náhradu za mezinárodní písňovou soutěž Eurovize (Eurovision Song Contest), jejíž letošní ročník se zrušil kvůli šíření koronaviru. Nový televizní pořad, který se bude vysílat v termínu plánovaného finále hudebního klání 16. května, by se měl podle EBU nést v duchu jednoty a pospolitosti.

Nový pořad ponese název Eurovision: Europe Shine And Light (Evropský svit a světlo) a vysílat by se mohl ve všech zemích, které plánovaly odvysílat finále písňové soutěže. Letošního ročníku hudebního klání Eurovize se měli účastnit zástupci více než 40 zemí světa včetně ČR.

Džamala, vítězka Eurovize 2016 ve Stockholmu. FOTO - Wikimedia commons

Náhradní show se bude natáčet v Nizozemsku, kde se měl konat i letošní ročník Eurovize. »Vyzýváme všechny stanice, které se měly účastnit tohoto ročníku písňové soutěže Eurovize, i členy EBU v dalších zemích, aby show odvysílaly v duchu jednoty a pospolitosti,« uvedl zástupce EBU Jon Ola Sand.

Zaznít by během náhradního večera měla podle ČTK aspoň část všech 41 písní, s nimiž měli původně zpěváci v Rotterdamu soutěžit. Interpreti ovšem zůstanou každý ve své vlasti. Zazpívat by měli během asi dvouhodinového večera i někteří soutěžící z minulých ročníků.

Mezinárodní písňová soutěž Eurovize se koná každoročně od roku 1956. Podle odhadů mělo letošní finále v televizi sledovat až 200 milionů diváků. ČR letos do mezinárodního klání vyslalo zpěváka a tanečníka Bena Cristovaa. Soutěž v ČR měla vysílat tradičně Česká televize.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-04-07 20:18
I s podsouváním eurobuzerantů?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.