Ilustrační FOTO - Pixabay

Komunisté Prahy 3 proti zdražování bydlení

Žižkovští komunisté s nesouhlasem upozorňují na zdražování bydlení v třetí pražské městské části, kterým se také mimo jiné zabývalo středeční zasedání Obvodního výboru KSČM Praha 3.

»Po rozhodnutí o zvýšení nájemného v obecních bytech na 145 korun za metr čtvereční, a přitom u soukromých vlastníků je to už za dvě a více stovek korun, rozhodla žižkovská radnice o navýšení daně z nemovitosti v maximální možné míře o 100 %. Městská část Praha 3 se tak v oblasti bydlení řadí k nejdražším místům Prahy,« informoval Haló noviny předseda Obvodního výboru KSČM Praha 3 Milan Krajča.

Předseda Obvodního výboru KSČM Praha 3 Milan Krajča.

Žižkovská radnice nezměnila své rozhodnutí ani v souvislosti s probíhající pandemií COVID-19 a jejími sociálními následky. »Komunisté Prahy 3 zdůrazňují, že navýšení daně z nemovitosti nepříznivě dopadne především přímo na všechny majitele bytů, kteří byli v minulosti donuceni se rozhodnout pro nákup tzv. privatizací bytu, v kterém byli původně spokojenými nájemníky. Uvedená navyšování mají vliv na další zvyšování nájemného a cen bytů i služeb souvisejících s bydlením,« upozornil bývalý dlouholetý komunistický zastupitel Prahy 3 Pavel Ambrož.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 15 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.