Žižkovští komunisté proti přejmenování Koněvovy ulice

Komunisté Prahy 3 důrazně odmítají nejnovější pokusy o přejmenování Koněvovy ulice na pražském Žižkově.

Vedle jiných problémů komunální politiky, jako je například současné výrazné zdražování bydlení nejen v pražské třetí městské části, se touto otázkou zabývalo středeční zasedání Obvodního výboru KSČM Praha 3. »Žižkovští komunisté nesouhlasí s novou snahou o přejmenování nejdelší ulice Prahy 3. Ta nese jméno Koněvova již od roku 1946 na počest maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva, velitele vojsk Rudé armády, která před 75 lety osvobodila nejen Prahu od hitlerovské okupace. Je logické, že se antikomunisticky motivovaná snaha o přejmenování Koněvovy ulice setkává s odporem nejen komunistů, ale mnoha dalších občanů Prahy 3,« konstatoval pro Haló noviny předseda Obvodního výboru KSČM Praha 3 Milan Krajča.

Předseda Obvodního výboru KSČM Praha 3 Milan Krajča.

Kromě zápasu proti možnému přejmenování tři a půl kilometrů dlouhé Kověvovy ulice připravují komunisté Prahy 3 řadu dalších aktivit. Jedna z nich je věnována také blížícímu se 600. výročí bitvy na Vítkově. Tuto klíčovou událost husitského revolučního hnutí hodlají žižkovští komunisté připomenout vlastivědnou vycházkou na místo slavného střetu nepočetných husitů s mohutným křižáckým vojskem, která se uskuteční v neděli 12. července. Její začátek bude ve 14 hodin u parčíku u zastávky tramvají Ohrada na Koněvově ulici. Na závěr akce, na kterou organizátoři srdečně zvou všechny zájemce, bude možné také navštívit Národní památník na Vítkově.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 39 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2020-06-25 19:34
Že by? Člověk by podle té dosavadní neviditelnosti řekl, že v Praze
žádní komunisté už ani nejsou...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.