Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Zajímá nás cena a kvalita, obal méně

Tři čtvrtiny Čechů nezajímá, jak a v čem jsou zabalené potraviny, které kupují. Prioritou při výběru jídla a pití je pro ně cena a složení výrobku.

Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). O to, v jakém materiálu jsou zabaleny prodávané potraviny, se zajímá 24 % lidí. Ti, kteří se o problematiku potravinových obalů zajímají, se v obchodech vyhýbají především plastu a hliníku. V obchodech, které nabízejí potraviny bez obalů, využívá této možnosti 16 % lidí, z toho čtvrtina tak nakupuje často.

Zájem o to, v jakém obalu se potraviny prodávají, roste podle zjištění CVVM s vyšším vzděláním a se zlepšující se životní úrovní vlastní domácnosti.

Nejvýznamnějším faktorem, který Češi při nákupu jídla a pití zohledňují, je cena. Jako nejdůležitější ji označilo 44 % dotázaných. Čtvrtina respondentů sleduje při nákupu potravin především složení výrobku a zhruba pětina jeho původ. Velikost balení je rozhodující pro osm procent dotázaných. Způsobu chovu či pěstování potravin nebo jejich surovin a obalovému materiálu zákazníci při nakupování příliš velkou důležitost nepřikládají.

»Z výsledků je patrné, že pro českou veřejnost hrají při nakupování potravin hlavní roli ekonomické (cena) a kvalitativní (složení, původ) aspekty, zatímco etickým a ekologickým aspektům nepřikládají téměř žádnou důležitost,« shrnulo výsledky výzkumu CVVM.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-11-21 17:08
Inu po třiceti letech nakupování šmejdů v prvotřídních obalech se
začíná v hlavách rozsvětcovat ...
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.