Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Cyklopůjčovny ČD otevřou už v sobotu

České dráhy otevřou od soboty v železničních stanicích své cyklopůjčovny. Během léta budou fungovat na 70 místech. Nová pobočka vznikla například v Jeseníku, znovu otevřena bude i v Třebíči. V některých stanicích budou k dispozici i elektrokola nebo koloběžky.

Dráhy, které o tom informovaly v tiskové zprávě, původně plánovaly půjčovny otevřít už 1. dubna, stejně jako loni však zahájení provozu o několik týdnů pozdržela pandemie koronaviru. »Epidemická situace se během jara zlepšila, a protože máme z loňského roku zpětnou vazbu od našich zákazníků, že mají o tuto službu velký zájem, rozhodli jsme se naše cyklopůjčovny otevřít od 1. května. Velký důraz budeme i letos věnovat hygienickým opatřením. Všechna kola proto po každé výpůjčce důkladně vydezinfikujeme a samozřejmě očistíme i přilby a další vybavení,« uvedla manažerka projektu ČD Bike Jana Rotreklová.

Provoz většiny půjčoven potrvá do konce října, v šesti stanicích pak déle. Půjčovny ČD Bike budou fungovat ve všech krajích, celkem v 70 stanicích. V 61 půjčovnách bude možné přijít bez rezervace, v ostatních jsou pak nutné objednávky předem.

Půjčovny budou nabízet zejména trekingová kola, ve 22 stanicích pak budou k dispozici i elektrokola a v 19 půjčovnách koloběžky. Na všech místech bude platit jednotný ceník.

Loni byly půjčovny na nádražích otevřeny od půlky června zhruba do poloviny října. Bicykly si v nich vypůjčilo 8260 zákazníků. Oproti roku 2019 to bylo zejména kvůli koronavirové krizi asi o pětinu méně.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama