Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Peking začala brázdit samořízená taxi

Čínská internetová společnost Baidu oznámila, že v Pekingu spouští samořízené taxi. Řadí se tak mezi první firmy, které v Číně takovou službu nabízejí.

V budoucnosti firma počítá s tím, že její samořízená taxi budou jezdit i v dalších čínských městech, uvedl Wang Jün-pcheng, který v Baidu zodpovídá za technologii samořízených vozů.

Apollo Robotaxi, za jehož volantem nebude sedět řidič, bude nejprve jezdit v kdysi průmyslové části Pekingu, která se nazývá Shougang Park a kde se znovu začínají stavět byty. Uživatelé si jej budou moci objednat pomocí aplikace Apollo Go.

Společnost Baidu divizi autonomního řízení Apollo, která dodává hlavně technologii s umělou inteligencí, zřídila v roce 2017. Samořízené vozy na veřejných silnicích v Pekingu testuje od loňského října. Vedle čínské automobilky Geely spolupracuje s Volkswagenem, Toyotou či Fordem. Baidu se soustředí i na mapy s vysokým rozlišením a na cloudové služby.

Čínský výrobce elektromobilů Jidu Auto, což je společný podnik internetového gigantu Baidu a Geely, v příštích pěti letech investuje 50 miliard jüanů (zhruba 165 mld. Kč) do vývoje chytrého vozu, informovala předminulý týden agentura Reuters.

Ve městě Šen-čen na jižní části pobřeží začala samořízenou taxislužbu veřejnosti nabízet společnost AutoX, již zaštiťuje skupina Alibaba. Samořízené vozy v zemi testuje také čínský start-up WeRide, kterého podporuje japonská automobilka Nissan.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 8 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama