Reklama

Tři jména

Přečetl jsem si před několik dny na Seznamu, že Poslanecká sněmovna zaslala prezidentu Zemanovi návrhy na státní vyznamenání, jež se pravidelně uděluje 28. října. Byla uvedena tři, vlastně čtyři jména. Vladimíra Remka, plukovníka Koudelky a bratří Mašínů. Překvapilo mne to. Kosmonauta Remka zná celý svět, je podivné, že teprve nyní si na něj poslanci vzpomněli. Pokud ovšem vím, tak komunisté ho již dávno na vyznamenání navrhovali. Plukovníka Koudelku svět nezná. Jen zvláštní služby české a americké. Měl bych ovšem změnit pořadí – americké a české. Remek se zasloužil o to, že mezi Ruskem a Českem se narovnaly vztahy. Bylo to nutné po takových velvyslancích, jako byl například nenávistí přímo sršící Petr Kolář. Remek odvedl dobrou práci.

Koudelka se proslavil několika kauzami, z nichž ta poslední, Vrbětice, nás dokonce dovedla do mrtvého bodu ve vztazích k Rusku. Nezná ho celý svět, jeho ne. Zato ve Washingtonu mu udělili medaili, která se uděluje jen obzvlášť významným lidem, kteří udělali něco pro Spojené státy. Ano splnil očekávání. Rozkmotřil nás na léta s Ruskem, ale rozkmotřit celou Evropu se mu nepodařilo. Snad ona medaile by měla být náplastí za úlohu nedotaženou do konce.

Pak jsou tu bratři Mašínové. To, co Koudelka udělal v »tajné válce«, oni už dávno před ním dokazovali otevřeně. Co na tom, že za nimi zůstalo osm mrtvých, z nichž někteří jen proto, že Mašínům chtěli pomoci. Ti nabízející svou pomoc nemohli vědět, že jde vlastně o léčku. Také civilista, který bránil peníze zaměstnanců svého podniku, byl jimi zavražděn. Peníze, které si pak oni a jejich spolupracovníci rozdělili na nákupy svých potřeb. Obyčejní vrazi a zloději, kteří se vydávali a vydávají za nositele demokratických hodnot a pokračovatele svého hrdinského táty. Ten však bojoval za vlast a svobodu, oni za majetek a cizí zájmy.

Je hrůzné jen pomyslet na to, že narušitelé vztahů mezi národy v cizím zájmu a vrazi mají být pasováni na hrdiny. A jsou dokonce v jednom návrhu s kosmonautem Remkem.

Věřím, že jediným, kdo si připne vyznamenání na svá prsa, bude právě Vladimír Remek. A že fašisté, nebojme se Mašíny tak nazvat, a ti, kteří slouží jiným, neprojdou ani tentokrát.

Josef ŠENFELD, předseda OV KSČM Litoměřice


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.2, celkem 91 hlasů.

Josef ŠENFELD

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2021-06-09 09:34
Nemyslím si, že Šenfeld vědomě lže (mlácení prázdné slámy je
věc druhá). Jeho poznámka v redakci jistou dobu "vyhnívala"
(přežila tak dementi k návrhu metálu na Mašíny) a včera ji kdosi,
ač má zajisté plnou hubu dialektiky, na tento web "flákl",
tož asi tak... PS: Navrhnout na státní vyznamenání Mašíny sprosté
vrahy, kteří například chloroformem omámí a jako ovci podříznou
venkovského esenbáka, dobrovolnému hasiči který hasí jimi podpálený
stoh vystřelí oko, navrhnout na státní vyznamenání nebo jim dát
plaketu premiéra může pouze nebetyčné hovado. S případným
oceněním Vladimíra Remka by normální člověk neměl mít problém a
ten návrh na Koudelku je dobrý žertík, který LLDN určitě neprojde...
jan.dvorak
2021-06-09 09:04
Obvyklé mlácení prázdné slámy, ale s tím Koudelkou to obzvlášť
nesedí. Tu americkou medaili dostal víc než dva rok před zveřejněním
"Vrbětic", navíc o dalším postupu nerozhodovala BIS, ale
vláda, které KSČM minulý týden opět dala důvěru (pokolikáté
už?). Takže komunisté by v této věci měli mlčet a šoupat nohama.
donald.kaczerowski
2021-06-09 08:26
Já tedy nevím, ale všechny sdělovací prostředky už před několika
dny napsaly, že Mašínové mezi navrženými nejsou. Co z toho vyplývá?
Šenfeld buď nečte noviny nebo vědomě lže.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama