Reklama

Seagal členem Spravedlivého Ruska

Americký akční herec a už několik let i ruský občan Steven Seagal (69) vstoupil do levicově-opoziční, ale přitom prokremelské strany Spravedlivé Rusko. S odvoláním na hercovu mluvčí o tom informoval moskevský deník RBK.

Spravedlivé Rusko je součástí opozice ve Státní dumě, tato levicová strana je ale považována za loajální stávajícímu systému stejně jako komunisté (KPRF) nebo ultranacionalisté Vladimira Žirinovského (minimálně v obou těchto případech je ale prokremelská orientace velmi diskutabilní).

Steven Seagal. FOTO - Wikimedia commons

Hrdina akčních filmů jako Nico; Těžko ho zabít; Muž s cejchem smrti; Přepadení v Pacifiku; Aljaška v plamenech; Boeing 747 v ohrožení; Glimmer Man; Tajný agent Jack T. či nedávno uvedený Kartel smrti byl podle mluvčí už předtím členem strany Za pravdu spisovatele Sachara Prilepina. Tato strana se nedávno spojila se Spravedlivým Ruskem a jedním dalším politickým subjektem. V září se Seagal chce zúčastnit parlamentních voleb v Rusku…

Ekolog

Seagal hned po vstupu do strany navrhl tvrdý postup vůči firmám, které poškozují životní prostředí. »Pokud nebudeme schopni lidi zatýkat, když je budeme jenom pokutovat, budou pravděpodobně vydělávat více peněz výrobou věcí, které špiní životní prostředí,« řekl Seagal na uvítací stranické ceremonii. Před fotografy pózoval s Prilepinem, který se v minulosti přidal k povstaleckým bojovníkům na Donbasu. Seagal je ale především dobrým přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina, který hvězdu akčních filmů využívá už i jako svého diplomatického spolupracovníka.

Rodák z Michiganu se podle ČTK hlásí k ruským předkům. Rovněž v roce 2016 získal vedle ruského i srbské občanství.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 13 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama