Reklama
Předseda ÚV KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip.

Filip poblahopřál ke Dni Ruska

První místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip popřál Ruské federaci a ruskému národu - prostřednictvím dopisu velvyslanci RF Alexandru Vladimiroviči Zmejevskému - ke státnímu svátku Den Ruska.

»Rád bych popřál k příležitosti vašeho blížícího se svátku, Den Ruska, vaší zemi spokojený život v míru, trvalý a klidný vnitřní rozvoj vaší země přesně tak, jak si s občany přejete, a že tento sváteční den si připomenete důstojnými oslavami. Nejen já to vnímám jako svátek svrchovanosti vaší země,« napsal Filip v úvodu dopisu. Podle něho se nacházíme v době velkých dynamických změn, kdy se svět stává více polárním, přichází globální digitalizace, kdy »skutečná realita se zaměňuje s virtuální«. Filip vyjádřil stud z »nesmyslné zahraniční politiky české vlády a pravicové opozice«, kterou odmítá ze svého osobního přesvědčení a zejména proto, že »většina našeho národa si přeje mít k Ruské federaci vždy standardně korektní a přátelské vztahy, a to na všech úrovních«.

Filip se přesvědčil, že Rusko je tím racionálnějším partnerem »v těchto nesmyslných kampaních, které jak u nás, tak v některých evropských zemích někteří spouštějí s cílem změnit a přepsat světovou historii a zakrýt dějinnou pravdu«.

V závěru Vojtěch Filip zopakoval, že »chceme mít opravdu normální a přátelské vztahy jak s Ruskou federací, ale i ostatními zeměmi všech kontinentů«, a ubezpečil, že ruský národ bude »nám Slovanům přes veškeré současné napětí dál blízký«. Ruské federaci popřál spokojený a šťastný život v míru, »neoblomnost ve svých krocích a budování trvalých hodnot, které nikdo nebude moci zpochybnit«.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.6, celkem 230 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


josefko
2021-06-11 21:00
Je vidět, že Haló noviny mají velmi širokou zájmovou a názorovou
strukturu čtenářů. Je vidět, že to redakce dělá dobře.
velkymaxmilian
2021-06-11 20:27
Třiapadesát let starý "Zvací dopis" z bratislavských
záchodků pro některé bohužel "spoluobčany" nadále věčně
živý...
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama